sekcja wokalna

Zajęcia wokalne obejmują ćwiczenia zespołowe oraz indywidualne. Uczestnicy zaznajamiają się z różnymi technikami wokalnymi (przy zachowaniu sprawności aparatu głosowego), jak i mają okazję ćwiczyć pamięć muzyczną oraz kształcić słuch. Pracują nad interpretacjami piosenek, które prezentują podczas organizowanych koncertów.

Mateusz Biliński grający na gitarze w pracowni muzycznej

Zajęcia nauki gry na gitarze zróżnicowane zostały w zależności od zaawansowania umiejętności uczestników i obejmują zarówno stawianie pierwszych kroków gry na tym instrumencie, naukę czytania nut i podstawy harmonii muzycznej, jak i rozwój techniki instrumentalnej. 

Lekcje nauki gry na skrzypcach prowadzone są w trybie indywidualnym. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają po 45 minut. Naukę można podjąć niemal w każdym wieku (dzieci od 7+, młodzież, dorośli).

 

pianino

Lekcje nauki gry na pianinie prowadzone są w trybie indywidualnym dla dzieci (7+) młodzieży i dorosłych. 

perkusja  i dłonie perkusisty

Lekcje nauki gry na perkusji prowadzone są w trybie indywidualnym. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają po 50 minut. Naukę mogą podjąć: dzieci w wieku 10+ oraz młodzież i dorośli. 

grafika | siedzący na dywanie dwulatek w otoczeniu nutek i zabawek i cymbałków

Zajęcia są przygotowaniem dzieci do żłobka, uczą zabawy z rówieśnikami, pracy w grupie, wpływają na rozwój mowy, wspomagają motorykę dużą i małą, uwrażliwiają, pobudzają komunikację społeczną.

instrumenty etniczne: gongi, misy, dzwonki

Warsztaty gry na bębnach są dla dzieci wspaniałym doświadczeniem kultury czarnej Afryki, jak i świetną formą poznawania muzyki oraz wspólnego muzykowania.  

Zajęcia wokalne adresowane dla kobiet, które chcą nauczyć się wykorzystywania własnego głosu i oddechu jako narzędzi do opiekowania się sobą.

Akademia Młodego Artysty i Ośrodek Działań Twórczych Światowid zapraszają na zajęcia do studia musicalowego.

pięć afrykańskich bębnów różnej wielkości na białym tle

Warsztaty przeznaczone są dla osób chcących zacząć lub pogłębić swoją przygodę z bębnami djembe.