Festiwal „Inspiracje-Interpretacje”, sięgając do artystycznego dorobku autorytetów piosenki literackiej, jest zaproszeniem, by nowe pokolenie wokalistów i śpiewających aktorów poddawało repertuar Mistrzów gatunku twórczym interpretacjom.

Gdzie się podziały tamte prywatki niezapomniane? Ich atmosferę wspominaną w piosence Wojciecha Gąssowskiego przywracają wieczorki taneczne w Światowidzie. To świetna okazja do zabawy dla tych, którzy nie przepadają za imprezami w klubie czy dyskoteką.

Podczas ferii zimowych i wakacji ośrodek ośrodek oferuje osobno dedykowany program - poza stałym cyklem swoich zajęć. 

Wernisaż wystawy prac Pawła Piskozuba

Galeria ODT Światowid prezentuje twórczość zarówno zawodowych artystów, jak i utalentowanych amatorów, w tym również prace uczestników zajęć w pracowniach ODT. Wernisaże odbywają się średnio co dwa miesiące.

Weekendy twórcze w Światowidzie - cykl familijnych warsztatów prezentujących różne dziedziny i techniki plastyczne.

baner koncertów jazzowych

Na jazz Światowid zaprasza co dwa miesiące. W programie koncertów jest miejsce zarówno na występy artystów bardzo młodych, jak i tych od dawna kojarzonych z jazzem. 

baner koncertów klasycznych

Rolą odbywających się raz w miesiącu koncertów jest popularyzacja muzyki klasycznej, ale też stwarzanie okazji do kameralnych spotkań publiczności przy muzyce. Proponowany program zwykle opiera się na utworach znanych i lubianych, wykorzystując dzieła słynnych kompozytorów. 

Podczas Ethnos prezentujemy kultury różnych krajów.

 

Festiwal Piernikowa Chata z udziałem Marcina Pałasza

„Piernikowa Chata” to zarówno konkurs jak i warsztaty literackie dla dzieci. Konkurs kierujemy do dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej (IV-VI). Etap pisemny (od ogłoszenia konkursu do daty finalizującej nadsyłanie prac) trwa zwykle od stycznia do lutego. Wyłoniona dziesiątka laureatów przygotowuje sceniczną prezentację swojej baśni na Galę odbywającą się w marcu. 

Warsztaty wokalne z Kubą Badachem

Warsztaty oferują młodym wykonawcom możliwość kilkudniowej pracy pod okiem mistrza. Uczestnicy szkolą się tu w zakresie dykcji, emisji głosu, interpretacji tekstu na wybranym przez siebie repertuarze. Efektem wspólnych działań jest finałowy koncert, w którym często z mini recitalem prezentuje się także prowadząca warsztaty gwiazda.