Taniec Orientalny

Kolejne „Szczypty Orientu” ukazują piękno, powab i grację oraz różnorodność tańca brzucha. Pełnospektaklowe pokazy, podczas których występują uczestniczki zajęć tańca arabskiego prowadzonych przez Mahtab (Małgorzatę Plutę) prezentują bogaty wachlarz jego gatunków.

warsztaty florystyczne

Weekendy twórcze w Światowidzie

baner koncertów jazzowych

Na jazz Światowid zaprasza co dwa miesiące. W programie koncertów jest miejsce zarówno na występy artystów bardzo młodych, jak i tych od dawna kojarzonych z jazzem.

baner koncertów klasycznych

Rolą odbywających się raz w miesiącu koncertów jest popularyzacja muzyki klasycznej, ale też stwarzanie okazji do kameralnych spotkań publiczności przy muzyce. Proponowany program zwykle opiera się na utworach znanych i lubianych, wykorzystując dzieła słynnych kompozytorów. 

Podczas Ethnos prezentujemy kultury różnych krajów.

 

Festiwal Piernikowa Chata z udziałem Marcina Pałasza

„Piernikowa Chata” to zarówno konkurs jak i warsztaty literackie dla dzieci. Konkurs kierujemy do dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej (IV-VI). Etap pisemny (od ogłoszenia konkursu do daty finalizującej nadsyłanie prac) trwa zwykle od stycznia do lutego. Wyłoniona dziesiątka laureatów przygotowuje sceniczną prezentację swojej baśni na Galę odbywającą się w marcu. 

Warsztaty wokalne z Kubą Badachem

Warsztaty oferują młodym wykonawcom możliwość kilkudniowej pracy pod okiem mistrza. Uczestnicy szkolą się tu w zakresie dykcji, emisji głosu, interpretacji tekstu na wybranym przez siebie repertuarze. Efektem wspólnych działań jest finałowy koncert, w którym często z mini recitalem prezentuje się także prowadząca warsztaty gwiazda.  

koncert laureatów wrocławskiego festiwalu form muzycznych

Istniejący od 2002 roku festiwal jest promocyjną sceną debiutów dla amatorskich zespołów skupionych wokół różnorodnych brzmień i stylów muzycznych. Ma charakter konkursu.