ODT Światowid jest miejscem, w którym każdy może rozwijać swą kreatywność, zaangażowanie i talenty. Jedną z idei łączących wszystkie te aspekty jest wolontariat.

Z przyjemnością współpracujemy z wolontariuszami, z którymi możemy tworzyć i odkrywać nowe rzeczy, a także wspólnie się rozwijać i uczyć. Staramy się, by oferta wolontariatu umożliwiała samodoskonalenie się i zgłębianie pasji .

Rokrocznie Ośrodek zaangażowany jest w organizację kilkudziesięciu imprez o mocno zróżnicowanej skali i tematyce. Należą do nich również rozbudowane koncepcyjnie i logistycznie projekty, w których  mogą brać udział wolontariusze w każdym wieku.

Zapraszamy do współpracy. Pamiętaj, że nie potrzebujesz posiadać specyficznych umiejętności – czasem wystarczy jedynie zaangażowanie i sumienność. Jeżeli chcesz dołączyć do naszego zespołu wolontariuszy, napisz maila na adres

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferujemy udział w interesujących projektach kulturalnych, możliwość obserwowania, jak organizacja takich imprez wygląda „od kuchni”. Jednocześnie będzie to czas, dzięki któremu zdobędziesz cenne doświadczenie i wiele się nauczysz. Poza pisemnymi zaświadczeniami z miejskiej instytucji kultury, często zapewniamy również specjalne pakiety upominków.

Informacje o rekrutacjach do konkretnych projektów będą publikowane poniżej.