Warsztaty wokalne z Kubą Badachem

Warsztaty oferują młodym wykonawcom możliwość kilkudniowej pracy pod okiem mistrza. Uczestnicy szkolą się tu w zakresie dykcji, emisji głosu, interpretacji tekstu na wybranym przez siebie repertuarze. Efektem wspólnych działań jest finałowy koncert, w którym często z mini recitalem prezentuje się także prowadząca warsztaty gwiazda.  

Pokaz tańca indyjskiego, tancerka w niebieskiej haftowanej sukni ma uniesioną nogę ugiętą w kolanie i uniesione ręce ugięte w łokciach, na niskich taboretach siedzą perkusista grający na handpanach i muzyk grający na indyjskim sitarze

Podczas Ethnos prezentujemy kultury różnych krajów. 

Festiwal Piernikowa Chata z udziałem Marcina Pałasza

„Piernikowa Chata” to zarówno konkurs jak i warsztaty literackie dla dzieci. Konkurs kierujemy do dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej. Etap pisemny (od ogłoszenia konkursu do daty finalizującej nadsyłanie prac) trwa zwykle od stycznia do lutego. Wyłoniona dziesiątka laureatów przygotowuje sceniczną prezentację swojej baśni na Galę odbywającą się w marcu. 

grafika czarno-biała, pasy układające się w falę

Festiwal poświęcony piosence literackiej i autorskiej ma formułę konkursu i kierowany jest do młodych wokalistów.

baner koncertów jazzowych

Na jazz Światowid zaprasza średnio co trzy miesiące. W programie koncertów jest miejsce zarówno na występy artystów bardzo młodych, jak i tych od dawna kojarzonych z jazzem. 

Studio Musicalowe ODT zaprasza na swoje premierowe spektakle, które są zwieńczeniem rocznej pracy zespołu. 

baner koncertów klasycznych

Rolą odbywających się raz w miesiącu koncertów jest popularyzacja muzyki klasycznej, ale też stwarzanie okazji do kameralnych spotkań publiczności przy muzyce. Proponowany program zwykle opiera się na utworach znanych i lubianych, wykorzystując dzieła słynnych kompozytorów. 

Wernisaż wystawy prac Pawła Piskozuba

Galeria ODT Światowid prezentuje twórczość zarówno zawodowych artystów, jak i utalentowanych amatorów, w tym również prace uczestników zajęć w pracowniach ODT. Wernisaże odbywają się średnio co dwa miesiące.

Plenerowy koncert w ramach Święta Wrocławia.