Włączamy się w świętowanie stulecia urodzin Tadeusza Różewicza, wybitnego wrocławskiego poety, dramatopisarza i prozaika. Zapraszamy na wystawę "Motyw Różewicz", która jest efektem kooperacji kilku wrocławskich instytucji kultury. Pokazane prace będą w rozmaity sposób nawiązywały do utworów i postaci Różewicza. Pozostawiamy artystkom i artystom swobodę twórczą, licząc na ich oryginalność i pomysły.

Wystawa jest pracą w toku - dlatego nie przygotowujemy jej wernisażu. Zachęcamy do przyglądania się kolejnym jej odsłonom. Najpierw Ognisko Kultury Plastycznej pokaże inspirowane twórczością Różewicza dzieła powstałe w Otwartych Pracowniach Plastycznych. Zobaczycie efekty działania pracowni szkła, ceramiki, grafiki warsztatowej, rysunku i malarstwa. Następnie do wystawy dołączą grafiki warsztatowe uczestników z Pracowni Grafiki Artystycznej prowadzonej przez Martę Lech, która reprezentuje Ośrodek Działań Twórczych Światowid. Swój wkład w wystawę będą mieć również Kontury Kultury.

W finale 12 grudnia 2021 w Galerii Winda C przy Ruskiej 46C zaprezentujemy specjalnie przygotowane wspólne dzieło pracowni grafiki warsztatowej, sitodruku i pracowni komputerowej. Wtedy można będzie nareszcie zobaczyć wystawę w jej pełnym kształcie!

Na jej kolejną odsłonę zapraszamy od 15 grudnia do ODT Światowid. Wystawę obejrzeć będzie można w sąsiedztwie sali widowiskowej i przestrzeniach korytarza na II piętrze ośrodka. Uroczysty finisaż całego przedsięwzięcia zapowiadamy na 15 stycznia 2022 ;-).