grafika/ chatki z piernika

Znamy już najlepszych dziecięcych bajkopisarzy Piernikowej Chaty! Tegorocznymi tematami, zaczerpniętymi z wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej, zachęcaliśmy uczestników do napisania baśniowych opowieści, w których ważna jest wrażliwość bohaterów na świat zwierząt oraz na życie naszej Planety. Temat trzeci (Nowe szaty starych baśni) pozwalał na zabawę znanymi motywami baśniowymi i tworzenie nowych historii na ich kanwie.

Wśród uczestników nie wszyscy wzięli sobie do serca zasady regulaminu i dlatego dostaliśmy dość dużo opowiadań, które nie miały cech baśni. Niemniej liczba ponad stu osiemdziesięciu prac, które wpłynęły na Piernikową Chatę pozwoliła wyłonić dziesiątkę dzieci otrzymujących szansę wywalczenia dla siebie także tytułu najlepszego bajarza! 

Jury etapu pisemnego konkursu Piernikowa Chata w składzie: Katarzyna Sipko (kulturoznawca), Anna Krysiak (bibliotekoznawca), Małgorzata Skoczylas (polonista)  po przeczytaniu 182 prac konkursowych w dniu 27 lutego 2018 r. przyznało nagrodę – udział w warsztatach literackich z Anną Onichimowską  oraz promowało do drugiego etapu konkursu następujące osoby:

1. Stanisław Młyński , kl 5, SP Iskry Wrocław
2. Jakub Drybka, kl 5c, SP 68 Wrocław
3. Mateusz Marciniuk, kl 5c, SP 20 Wrocław
4. Jakub Hajdaniak, kl 4, SP Długołęka
5. Krystian Wertka, kl 6, SP 34 Wrocław
6. Kalina Kowalska, kl IV, SP 91 Wrocław
7. Dominika Marzec, kl. 5 Sp 53 Wrocław
8. Emilia Kaźmierska, kl 5, nauczanie domowe, Wrocław
9. Natalia Twardowska kl 6 SP 46 Wrocław
10. Wiktoria Janiec kl.5, SP Kostomłoty

Wyróżnienia, czyli udział w Gali oraz uczestnictwo w warsztatach literackich z Anną Onichimowską otrzymują:
1. Zuzanna Łuka, kl 6, SP 15 Wrocław
2. Paulina Karczewska, kl. 6, SP 68 Wrocław
3. Bartosz Wróblewski, kl 4, SP Mirków
4. Hanna Celebańska, kl 6, SP 107 Wrocław
5. Aneta Dymek, kl 5, SP 46 Wrocław
6. Maja Gąsiorowska, kl 4, SP 26 Wrocław

Warsztaty żywego słowa...

Warsztaty są nieobowiązkowe i bezpłatne, a ich rolą jest pomoc uczestnikom konkursu z zakresu przeanalizowania tekstu i przetransponowania go z formy pisanej na atrakcyjnie poprowadzoną prezentację „na żywo”. Prosimy wyłonioną w I etapie dziesiątkę laureatów  o potwierdzanie chęci uczestniczenia w warsztatach na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warsztaty odbywają się weekendowo: 10 -11 oraz 17 -18 marca 2018.  Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 marca 2018 w sali 306 (II p) w godzinach 15.00-18.00. Kolejne (na zasadzie indywidualnych konsultacji)  instruktor ustali z rodzicami uczestników na pierwszym spotkaniu.

Gala konkursu...
Gala to nie tylko 10 magicznych opowieści, ale także program artystyczny w wykonaniu  Anny Makowskiej- Kowalczyk i Kazia Sponge, dobra zabawa oraz moc słodyczy dla publiczności (bo jaką by była „Piernikowa Chata” bez łakoci...?). Publiczność stanowią reprezentacje ze szkół wszystkich uczestników konkursu.

Nagrody...
Laureaci poza dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz dorodnymi sercami z piernika otrzymują wspólną nagrodę - udział w warsztatach literackich. Tegoroczne 24 marca 2018 poprowadzi Anna Onichimowska - poetka, prozaik, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych.

Terminarz festiwalu tutaj

 sponsor nagród:tak czytam logo