pokaz karate

Karate tradycyjne to starożytna i piękna sztuka samoobrony bez broni. Opiera się w większym stopniu na wykorzystaniu możliwości całego ciała niż siły samych mięśni rąk i nóg. W karate nie można oddzielić od siebie sfery fizycznej i psychicznej - obie łączą się harmonijnie ze sobą. Ćwiczący uzyskuje wiarę w siebie, opanowanie i jasny osąd sytuacji, dzięki czemu ciało reaguje zawsze w należyty sposób.

Jeśli korzystamy z technik, jakie daje nam karate tradycyjne, waga i wzrost przeciwnika przestaje mieć znaczenie. Karate zatem może nauczyć się każdy, niezależnie od wieku i siły fizycznej. W zastosowaniach praktycznych liczy się strategia i szybkość reakcji w połączeniu z mocnym duchem walki. Nauczysz się wyczuć przeciwnika tak, by w efekcie nad nim zapanować. Zamiast przeciwstawiać się jego sile, wykorzystasz jego słabe punkty.

Uprawianie karate sprawia, że pozbywamy się nieprawidłowych nawyków nabytych na skutek trybu życia właściwego współczesnej cywilizacji. Należą do nich wady postawy, upośledzenia aparatu ruchowego i oddechowego, a także zahamowania psychiczne i charakterologiczne. Uprawianie karate wpływa wszechstronnie na kondycję fizyczną: podnosi siłę i elastyczność mięśni, poprawia szybkość, zwinność, koordynację ruchową i wydolność krążenia.

Wszystkim ćwiczącym zapewniamy:

  • wykwalifikowaną kadrę instruktorską
  • udział w seminariach, obozach letnich i zimowych prowadzonych przez największych mistrzów karate na świecie
  • możliwość podwyższania swoich umiejętności w karate i zdawania egzaminów na stopnie uczniowskie i mistrzowskie
  • udział w zawodach karate tradycyjnego
  • uzyskanie licencji na uprawianie karate tradycyjnego w ramach PZKT.

 

organizatorem zajęć jest Dolnośląska Akademia Karate 

terminy: poniedziałek 13.30-14.30
wtorek i piątek 14.30-15.15 | grupa piątkowa do listopada jest zawieszona
sala 301 | II piętro
opłaty i zapisy: Dolnośląska Akademia Karate