grafika obrazująca piknik | kocyk w kratkę, na nim talerz i sztućce, zielona gałązka, leżący rower

FESTYN OSIEDLOWY | 23 czerwca 2019 | 15.00-20.00  

Początek wakacji  to świetna okazja do zabawy na świeżym powietrzu, a nasz festyn w Parku Biskupińskim zaoferuje Wam różnorodny program i piknikową atmosferę! 

Na pewno będzie kolorowo, o co postarają się  specjaliści od malowania twarzy i „tatuaży”, jak  i wesoło, bo fruwające baloniki, jak i wielkie banki mydlane zawsze wywołują uśmiech. Dzieciaki zapewne skorzystają z  okazji, by poszaleć i wyskakać się w dmuchanym zamku, ale szykowane są  dla nich też animacje z chustą KLANZA i zabawy ze skakankami i hula-hopem. Zobaczymy też pokazy taekwondo, jak i gimnastyczny; stanowiska sprawnościowo -sportowe zorganizuje klub Spartan.

W strefie „coś na ząb” znaleźć będzie można stoiska z watą cukrową i popcornem, jak i wypić piwo z miejscowego browaru. Działać będzie grill, ale można też dołączyć z własnym grillem kocykiem i prowiantem. 

Nie zabraknie działań plastycznych - zabaw z piaskiem kinetycznym, ciastoliną oraz warsztatów sitodrukowych  (mile widziane będzie przyniesienie ze sobą koszulki do wykonania nadruku). Pracownie Plastyczne Światowida zaproszą do udziału w happeningu z poszukiwaniem kwiatu paproci i pleceniem wianków - niespodzianki i atrakcje dla uczestników są tu murowane!

Dużą frajdę dzieciom sprawi zapewne  Policja, pozwalając pobuszować w swoim radiowozie.  Dostępny  też będzie  punkt znakowania rowerów – uwaga! - jakie wymagania powinien spełnić rower sprawdzić można - > tutaj . Działać będzie także mobilny serwis rowerowy polegający na diagnostyce  ewentualnych usterek oraz drobnych pracach typu:  przeczyszczenie łańcucha, smarowanie oraz  regulacja przerzutek. 

Swój udział zgłosiła także Straż Miejska, która  na krótkie przejażdżki udostępni dzieciom  konie.  W punkcie ochotniczego pogotowie ratunkowego chętni  będą mogli zajrzeć do karetki, jak i podszkolić się pod okiem ratowników z pierwszej pomocy.

W punkcie  MOPS-u będzie można skorzystać z  poradnictwa socjalnego, jak i dowiedzieć się więcej o ważnej akcji „Koperty życia” dotyczącej osób starszych i przewlekle chorych. 

Stoisko Ekosystemu  zaprosi dzieci do udziału w grach i konkursach z zakresu segregacji odpadów, recyklingu oraz ograniczania tworzenia śmieci. Trwać też tu będzie przez cały festyn zbiórka elektrośmieci, baterii, przeterminowanych leków oraz niepotrzebnych już okularów korekcyjnych (po zakończeniu zbiórki szkła zostaną dokładnie zmierzone i opisane przez organizatorów -  NZOZ „Twój Lekarz”,  by potem szybko dopasować je do potrzeb pacjentów w Kenii. ) oraz nakrętek plastikowych - na potrzeby Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Zapraszają:

Rada Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice

Ośrodek Działań Twórczych Światowid

Przedszkole nr 6