grafika | na czarnym tle układ cieniutkich białych linii (jak snop światła) biegnących pionowo i przecinających się pod kątem 40 st., tworzących biały prostokąt

Triennale Grafiki Polskiej, organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, jest najstarszym i najbardziej prestiżowym przeglądem polskiej grafiki współczesnej. Stwarza okazję do pokazania nowych form i technik, które się pojawiają w tej dziedzinie sztuki, jak i ma ambicje wskazywania najbardziej interesujących tendencji artystycznych poszerzających jej obszar.

Na tegoroczną wystawę jurorzy wybrali 60 najbardziej ich zdaniem ciekawych grafik spośród ponad 600 powstałych w ciągu ostatnich 3 lat prac graficznych nadesłanych na konkurs. Wystawa dostępna jest od 11.12 2021 do 10.03 2022 w Muzeum Śląskim w Katowicach.

- Poziom był bardzo wysoki, cieszę się, że mogłem przewodniczyć jury. Ten konkurs cieszy się renomą na całym świecie. To bardzo ważna wystawa – powiedział podczas konferencji prasowej przewodniczący jury 11. Triennale Grafiki Polskiej belgijski grafik Peter Bosteels z Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. 

Wśród laureatów triennale znalazła się także Marta Lech, prowadząca Pracownię Grafiki Warsztatowej naszego ośrodka (Szczytnicka 51), otrzymując II Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice. Gratulujemy!