Do współpracy w projekcie Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła ilustratorów i ilustratorki książek, którzy stworzyli dla wrocławian 30 wyjątkowych, niepowtarzalnych „kart z kalendarza”, na każdy dzień czerwca. Poprzez formę graficzną i lapidarny, słowny komentarz obrazujący jakiś aspekt bieżącej rzeczywistości społecznej, stanowią autorską wypowiedź, która pobudza do refleksji. W graficznie zaznaczone miejsca na rewersach kart można dopisać przemyślenia własnego autorstwa.

Karty będą publikowane od 1 do 30 czerwca na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu -> TUTAJ

Codziennie o godz. 12.00 znajdziecie aktualną kartkę z kalendarza, którą można pobrać i wydrukować. Pliki z kolejnymi kartami tworzą też chronologiczną listę. Pod koniec czerwca autorzy projektu Wrocławski Codziennik Ilustrowany podpowiedzą jak z zebranych kart stworzyć własną, niepowtarzalną publikację w formie tradycyjnej lub elektronicznej. 

Razem MBP zapraszamy Was do kolekcjonowania tych wyjątkowych kart. Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu projekt ten przygotowała z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w partnerstwie z miastem Wrocław.

Karcie z 5 czerwca towarzyszy komentarz: "Angażując się w ochronę środowiska naturalnego, pamiętajmy że jesteśmy jego częścią. Możemy więc liczyć, że natura ochroni również nas."