Walicki-Popiołek Duo

 kup bilecik MM31 stycznia  | godz. 18.30 | bilety: 15 zł - dostępne na Kupbilecik.pl | bilety: 8 zł - dostępne w sekretariacie ODT za okazaniem karty seniora 

W programie koncertu dominować będą hiszpańskie i iberoamerykańskie brzmienia. Wystąpią absolwenci wrocławskiej Akademii Muzycznej:  pianistka Aleksandra Popiołek-Walicki oraz gitarzysta Jakub Walicki. Artyści kontynuują obecnie studia w Katowicach pod kierunkiem prof. Wandy Palacz i prof. Teresy Baczewskiej. Współpracują ze sobą od kilku lat, szukając oryginalnych brzmień w muzyce hiszpańskich i argentyńskich kompozytorów, polskich i niemieckich twórców, jak również nowatorskich rozwiązań w utworach kompozytorów współczesnych. Niebawem ukaże się ich debiutancki album Iberico zawierający muzykę z krajów hiszpańskojęzycznych. Niektóre z tych utworów znalazły się również w programie koncertu. 

Na swoim koncie duet ma nagrody konkursowe, między innymi II nagrodę na XXI Międzynarodowym Konkursie Kameralnym “Euterpe” w Corato, II nagrodę w XXV Miedzynarodowym Konkursie Kameralnym “Giulio Rospigliosi” w Lamporecchio i III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym “Don Vincenzo Vitti” w Castellana Grotte.

Duo Popiołek-Walicki
Aleksandra Popiołek-Walicki | fortepian
Jakub Walicki | gitara

w programie: 

ISAAC ALBENIZ
Suite Espanola Op. 47: I. Granada, III. Sevilla (arr. Klas Krantz)

MANUEL M. PONCE
Preludio in E (arr. Gregg Nestor)

CLARICE ASSAD
Quebra-Queixo

JOAQUIN MALATS
Impresiones de Espana: II. Serenata (arr. Klas Krantz)

DUSAN BOGDANOVIC
Sonate Printaniere: I. Rubato Lirico, II. Adagio Lirico, III. Con Umore, IV. Allegro Brillante

SERGE DI MOSOLE
Esperanza

MORITZ MOSZKOWSKI
Zwei Klavierstucke Op. 45: II. Guitarre (arr. Klas Krantz)

MANUEL DE FALLA
Spanish Dance No. 1 from "La Vida Breve" (arr. Emilia and James Flegel)

ASTOR PIAZZOLLA
Libertango (arr. Giovanni Doria / Walicki-Popiolek Duo)