Człekokształt | wystawa grafik Izy Kabat

Wystawy
Termin: niedziela, 24 czerwiec 2018 12:00

Miejsce: Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid, ul Szczytnicka 51 Wrocław (wejście od ul. Polaka)

Prowadzona przez Martę Lech Pracownia Grafiki Artystycznej naszego ośrodka świętuje swoje dziesięciolecie pracy indywidualną wystawą grafik Izy Kabat. Autorka jest uczestniczką warsztatów w Pracowni Grafiki od początku jej istnienia! Tu właśnie zagłębiała się w świat grafiki warsztatowej, przechodząc przez praktycznie wszystkie techniki dostępne w Pracowni: monotypię, suchą igłę, akwafortę, akwatintę i mezzotintę.

Tytułowa CZŁEKOKSZTAŁTność jest pretekstem do ukazania w grafice manifestacji emocji. Idealną okazała się w tym względzie mimika małp, tak zbliżonych w swych reakcjach do odruchów ludzkich. 

Izabela Kabat – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Institute d Art Visuel w Orleanie, Francja. Artystka lubi łączyć techniki, dobierając te materiały, które aktualnie pasują do konkretnej pracy.

Jak sama twierdzi: świat sztuki jest mi bliski praktycznie od dzieciństwa, od najwcześniejszych lat. Lubię nim „kolorować” codzienność, stąd też tak dużo barw w mojej grafice. Podoba mi się, że mogę dowolnie łączyć formy, linie i płaszczyzny charakterystyczne dla grafiki razem z kolorem - jego intensywnością lub brakiem, jego transparentnością jak i zaskakującymi możliwościami jego mieszania się na matrycy.

wernisaż: 24 czerwca 2018 godz. 12.00

wystawa czynna: 24 czerwca – 8 lipca 2018 (w godzinach otwarcia Pracowni, po uprzednim umówieniu telefonicznym: 71 322 13 55)

10. lecie Pracowni Grafiki Artystycznej ODT Światowid

 

 

 

 

Terminy


  • niedziela, 24 czerwiec 2018 12:00