Autoportret we wnętrzu

Wystawy
Termin: piątek, 8 grudzień 2017 - piątek, 29 grudzień 2017

Miejsce: galeria ODT | wstęp wolny | wernisaż: 8 grudnia 2017 godz. 18.00

Twórczość Mariusza Mikołajka jest malarstwem o niezwykłej sile wyrazu, bogatej kolorystyce, wyrazistej fakturze i częstokroć dużych formatach. Obcowanie z tą sztuką przenosi nas w świat równie daleki, jak bliski, przerażający bo nieznany i ciekawy bo niezbadany. Artysta przelewa na płótno mistyczne przeżywanie, wiarę w przestrzeń odkupioną, gdzie sfera sacrum przenika w sferę cielesną.

Mariusz Mikołajek: Opowiadanie na obrazie o człowieku, o żywym człowieku, pełnym różnych emocji, jest fascynujące! Staram się pokazać, co przeżywam, uzewnętrznić swoje uczucia i podzielić się tym, co odkrywam każdego dnia na nowo. Myślę, że każdy ma szansę doświadczyć sfery sacrum i przekonać się o istnieniu tej potężnej siły, która pozwala się podnieść i działać, odrodzić się - znaleźć w życiu sens...

mariusz-mikolajek-tak-po-prostu - z wywiadu Eweliny Anisimowicz

 Obrazy będą dostępne w sprzedaży po zakończeniu ekspozycji www.mikolajek.artwroc.com

Obraz autorstwa Mariusza Mikołajka

Artysta dyplom uzyskał na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im E. Gepperta) w 1984. Praca dyplomowa, zaprezentowana w kościele św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, objęta została zakazem ekspozycji na wystawie dyplomów 1984/1985.

Wyróżniony został Honorową Nagrodą Komisarza Ogólnopolskiej Wystawy Malarstwa Młodych „Droga i Prawda”, 1985. Otrzymał Nagrodę Roku 2009, przyznaną przez Związek Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu za wystawę „Zawsze początek” w Browarze Mieszczańskim.

Ma na koncie udział w ok. 50 wystawach indywidualnych w Polsce (m.in. BWA Wrocław – Galerie Sztuki Współczesnej, Muzeum Miejskie Wrocławia, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej), w Niemczech, Danii i Turcji, oraz w 34 wystawach zbiorowych w Polsce, Niemczech, Francji, Danii, Belgii i Watykanie.

Jest osobą bardzo zaangażowaną społecznie - aktywnie uczestniczy i współorganizuje projekty artystyczne w dolnośląskich szkołach, domach dziecka, jednostkach wojskowych, zakładach karnych, czy na dworcach PKP.

Od 2013 roku wspólnie z Witoldem Liszkowskim oraz zaproszonymi młodymi twórcami: Manfredem Batorem, Miłoszem Flisem, Janem Mikołajkiem i Marianną Mikołajek, działają pod egidą założonej przez siebie FUNDACJI OK, ART. na podwórkach wrocławskiego Nadodrza.

 

 

 

 

 

Terminy


  • Od piątek, 8 grudzień 2017 00:00 do piątek, 29 grudzień 2017 00:00