Warsztaty są spotkaniem z afrykańskim folklorem. Zanurzymy się w energetycznych rytmach tańca pełnego nieskrępowanej ekspresji i radości, co zagwarantuje uczestnikom porządną dawkę endorfin. Wiele kroków tego tańca narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci tańczących osób, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancja kobiet starszych.

W Afryce tańczą wszyscy, młodzi i starzy, bez względu na płeć i wiek, ponieważ taniec afrykański jest wspólną celebracją życia i wymianą energii spajającą społeczność, czystą zabawą i radością. Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że afrodance staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie. Od kilkunastu lat tańczą go nie tylko rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także tancerze i choreografowie chcący dotrzeć do źródeł tańca.

Tencerka Anika Kamińska

 


Warsztat poprowadzi Anika Kamińska - tancerka, perkusjonalistka, założycielka zespołu Moribaya, wieloletnia nauczycielka tańca i gry na bębnach. Do tańca na bębnach zagrają muzycy z zespołu Moribaya.


13.00 – 14.00 |sala 301 | obowiązują zapisy (maks. 30 osób)

W warsztacie mogą wziąć udział osoby zupełnie początkujące jak i bardziej doświadczone (dorośli, młodzież oraz dzieci w wieku 10+ ale z opiekunem). Zabierzcie wygodne, niekrępujące ruchów ubrania oraz wodę. Tańczymy na boso!