grafika, portret Janusza Radka

 

Sytuacja obowiązujących przepisów zmienia się dynamicznie. Z racji kwarantanny narodowej niestety 17 stycznia 2021 nie będziemy mogli zaprosić publiczności na koncert do naszej sali widowiskowej. Festiwal w całości realizujemy w sieci na FB i kanale You Tube ośrodka.

24 stycznia 2021

17.00 - Retransmisja wykonań laureatów konkursu
17.15 - Janusz Radek: Jeszcze bliżej. Opowieści Niemenem | transmisja online

Pod papugami wisi lustro, w którym każdy ma
most z lampionami, promenadę do białego dnia...

Ilekroć zabrzmi głos Czesława Niemena, wielu z nas przed oczami stają znajome obrazy. Ciemne okalające szczupłą twarz włosy wymykające się spod kapelusza, prosta biała koszula, błysk w oku. Osobowość i magnetyzm na scenie wypełnionej elektronicznymi instrumentami. III Inspiracje-Interpretacje w Światowidzie przypomną piosenki tego charyzmatycznego i oryginalnego artysty, którego "Dziwny jest ten świat", nagrodzony na festiwalu w Opolu stał się nie tylko jednym z największych polskich przebojów lat 60, ale też utworem muzycznym wszech czasów.

W koncercie finałowym usłyszymy wszystkich laureatów konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Czesława Niemena, których wyłonili jurorzy. Umiejętności młodych wokalistów oceniali: Mariusz Kiljan, Teresa Drozda i Janusz Radek. Przekonamy się kto zdobył ich uznanie  oraz w czyje ręce trafi nagroda główna - statuetka III Inspiracji-Interpretacji we Wrocławiu.

Opowieści Niemenem ... 

Własne interpretacje niemenowskich piosenek w recitalu „Jeszcze bliżej” gościnnie zaprezentuje Janusz Radek. Recital jest kameralną wersją „Opowieści Niemenem” – koncertu Janusza Radka złożonego z utworów śpiewanych kiedyś przez Czesława Niemena i w większości przez Niemena napisanych, o których sam wykonawca mówi: to historia naszej wspólnej, niezależnej wrażliwości, opowiedziana piosenkami. To historia o wspólnej zabawie i o miłości wyrażonej w sposób subtelny. To zarazem historia o postrzeganiu świata i o zainteresowaniu czymś więcej niż tylko sobą, o czerpaniu radości z bycia wśród ludzi.

Festiwalowe wydarzenia jak zawsze skomentuje znany ilustrator Tomasz Broda, jego prace powstałe podczas festiwalu zobaczymy na finisażu online.

 

Janusz Radek
Janusz Radek
Czesław
Czesław "Mały" Bartkowski
Paweł Sztompke
Paweł Sztompke
Teresa Drozda
Teresa Drozda
Mariusz Kiljan
Mariusz Kiljan
Tomasz Broda
Tomasz Broda
Tomasz Kaczmarek
Tomasz Kaczmarek
Małgorzata Sozańska-Król
Małgorzata Sozańska-Król
Dominik Mąkosa
Dominik Mąkosa
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Five o
Five o"clock
Art Hotel we Wrocławiu
Art Hotel we Wrocławiu
Gazeta Wyborcza Wrocław
Gazeta Wyborcza Wrocław
Radio Wrocław
Radio Wrocław
Radio Wrocław Kultura
Radio Wrocław Kultura
Radio Ram
Radio Ram
Strefa Piosenki.pl
Strefa Piosenki.pl
Punk Informacji Kulturalnej
Punk Informacji Kulturalnej