grafika | wewnątrz czarnego prostokąta umieszczona jest czarno-czerwona fala

Sytuacja obowiązujących przepisów zmienia się dynamicznie. Z racji kwarantanny narodowej 16-17 stycznia przesłuchania konkursowe odbędą się bez udziału publiczności. Festiwal w całości zrealizujemy w sieci tydzień później, zapraszając na transmisje i retransmisje online, które bezpłatnie udostępnimy na FB i kanale You Tube ośrodka 

23 stycznia | 16.00 | Herbatka w oparach nostalgii - spotkanie transmitowane online

23 stycznia | 17.00 | Retransmisja przesłuchań konkursowych

Czy mnie jeszcze pamiętasz...

Pierwszy z tegorocznych koncertów Inspiracji-Interpretacji poświęconych twórczości Czesława Niemena pozwoli widzom poznać Osobę - Inspirację festiwalu na dwa sposoby. W prologu pod nazwą „Herbatka w oparach nostalgii” w atmosferze kameralnego spotkania Czesława Niemena wspominać będą przyjaciele. Rozmowę, w której udział wezmą świetnie znający także twórczość Czesława Niemena dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke oraz Czesław „Mały” Bartkowski -muzyk/perkusista współpracujący niegdyś z zespołem  Niemen Enigmatic, poprowadzi Teresa Drozda od lat zajmująca się piosenką literacką w programach radiowych Jedynki i RDC. Drugą część koncertu wypełni już tylko muzyka, czyli  konkurs na interpretację utworów z repertuaru artysty w wykonaniu młodych wokalistów z całej Polski

Już dziś wyruszaj ze mną tam…

W tę niemenowską muzyczną podróż zabierze nas dwunastka wykonawców (poznaj tegorocznych uczestników -> TUTAJ), wyłonionych spośród ponad trzydziestki zgłoszeń. Na co dzień studiują na uczelniach artystycznych lub zaczęli już realizować własny pomysł na dorosłe życie (czasem nie wyłącznie w artystycznej branży), ale to właśnie scena jest ich żywiołem, a śpiew wielką pasją. Mimo młodego często wieku zdążyli nazbierać sporo doświadczeń, grając na koncertach własny repertuar, biorąc udział w różnych muzycznych projektach, (jak choćby telewizyjny talent show) podejmując w nich także konkursowe wyzwania.  

wystąpią: Bożena Górecka-Tokarczyk, Adrianna Górka, Sonia Hornatkiewicz, Malwina Jańta, Anna Maliszewska, Filip Rychcik, Kacper Siekirka, Julia Stelmach, Krzysztof Surówka, Wanesa Zacharzewska, Julia Zielińska, Patrycja Ziniewicz.

Jednego serca...

Podczas festiwalowych przygotowań (warsztaty i konsultacje odbywały się w grudniu online) uczestników wspierał zespół w osobach prowadzącej warsztaty z technik mowy Małgorzaty Sozańskiej-Król oraz dwóch utalentowanych akompaniatorów: Tomasza Kaczmarka i Dominika Mąkosy, których usłyszymy również w koncercie. Co do programu - pojawią się w nim zarówno te bardzo znane niemenowskie przeboje ("Sen o Warszawie", "Dziwny jest ten świat", Nie wiem, czy warto", "Przyjdź w taką noc"), jak i te dziś mniej popularne. Na Inspiracjach-Interpretacjach nie zabraknie również graficznego komentarza znanego ilustratora/ karykaturzysty Tomasza Brody, a efekt pracy jego ołówka zobaczymy na festiwalowej wystawie, dostępnej także online!

Kiedyś zatrzymam czas...

Prezentacjom konkursowym przysłuchiwać się będą jurorzy w osobach koneserów i znawców piosenki literackiej, a są to: Teresa Drozda, Janusz Radek oraz Mariusz Kiljan. Jury rozdysponuje jako nagrody 7 tys. zł oraz wskaże osobę, która zdobędzie Grand Prix oraz statuetkę festiwalu. 

 

Janusz Radek
Janusz Radek
Czesław
Czesław "Mały" Bartkowski
Paweł Sztompke
Paweł Sztompke
Teresa Drozda
Teresa Drozda
Mariusz Kiljan
Mariusz Kiljan
Tomasz Broda
Tomasz Broda
Tomasz Kaczmarek
Tomasz Kaczmarek
Małgorzata Sozańska-Król
Małgorzata Sozańska-Król
Dominik Mąkosa
Dominik Mąkosa

 

 

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Five o
Five o"clock
Art Hotel we Wrocławiu
Art Hotel we Wrocławiu
Gazeta Wyborcza Wrocław
Gazeta Wyborcza Wrocław
Radio Wrocław
Radio Wrocław
Radio Wrocław Kultura
Radio Wrocław Kultura
Radio Ram
Radio Ram
Strefa Piosenki.pl
Strefa Piosenki.pl
Punk Informacji Kulturalnej
Punk Informacji Kulturalnej