grafika | chłopiec z czarna czupryna i rumieńcami trzyma w ręce kafelek z płaskorzeźbą wizerunkiem Jana Chrzciciela

 

Piernikowa Chata jest festiwalem, który zachęca dzieci do podejmowania własnych prób literackich i wspiera ich twórczość. Z radością zgodziliśmy się więc, by jedna z napisanych na tegoroczny konkurs baśni wzięła udział w akcji charytatywnej. O pomoc zwróciła się do nas pani Anna Jędrzejczak - D'Agostino, na co dzień tłumaczka języka niderlandzkiego, ale też pracująca nad swoim literackim debiutem.

Pani Anna, prosząc nas o zgodę na wykorzystanie baśni "Magiczna płytka" autorstwa Mikołaja Sipurzyńskiego, napisała: "Jestem wolontariuszką, działającą na rzecz Hani - rocznej dziewczynki chorej na SMA. W najbliższy czwartek biorę udział w akcji charytatywnej, polegającej na czytaniu bajek na dobranoc za pośrednictwem transmisji na żywo na stronie na FB poświęconej działalności na rzecz Hani Łączkowskiej. Osoby, chcące posłuchać bajki, wykupują "bilet", wspierając w ten sposób zbiórkę." 

Razem z panią Anną zapraszamy dzieci do posłuchania bajki a rodziców także do uczestnictwa w akcji wspomagania leczenia Hani. 

Transmisja odbędzie się 11 czerwca o godz. 21.00   na fejsbukowiej grupie Licytacje dla Hani Łączkowskiej. By uczestniczyć w czytaniu należy dołączyć do tej grupy (nie wiąże się to z żadnymi kosztami i odbywa niemal automatycznie, po zgłoszeniu akcesu). Po dołączeniu do grupy czytanie odbędzie się -> TUTAJ

Podczas akcji czytania administrator grupy udostępni też specjalną skarbonkę, tam będzie można wpłacać datki lub bezpośrednio na konto główne: https://www.siepomaga.pl/haneczka.