kup bilecik MM
bilety: 15 zł | 1 lutego 2019 | 18.00 | sala widowiskowa/ 301 II p

 

Twórcze spotkania z artystami piosenki mają w Światowidzie już ponad dwudziestoletnią tradycję! Koncert jest pokłosiem warsztatów dla młodych wokalistów, które w tym roku poprowadziła Magdalena Kumorek - aktorka i wokalistka związana z wrocławskim Capitolem i Teatrem Muzycznym w Gdyni, laureatka m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej We Wrocławiu. W 2014 roku artystka wydała płytę pt.: "Śmiercie", z autorską muzyką do słów Bolesława Leśmiana.

Uczestnicy warsztatów, wyłonieni w eliminacjach wstępnych, mają już na swoim koncie trochę sukcesów i niezłe doświadczenie sceniczne. Podczas pięciu dni zajęć w Światowidzie mieli okazję pracować też pod okiem Małgorzaty Król – dyplomowanej aktorki i logopedy, która wspierała Magdalenę Kumorek, prowadząc zajęcia z dykcji, technik oddechowych i emisji głosu.

Wśród piosenek wybranych przez młodzież, a przygotowanych wspólnie z panią Magdą, która czuwała nad interpretacjami, usłyszymy m.in. "Sen o Warszawie" (z rep. Czesława Niemena), "Brzydcy" (przebój Grażyny Łobaszewskiej), czy "Zamiast" (śpiewane przez Edytę Gepert). Nie zabraknie też pięknych utworów z tekstami Agnieszki Osieckiej ("Małgośka", "Sama chciała"), jak i tych zabawnych, znanych z repertuarów kabaretowych ("Głupia", "Ballada jarzynowa").

Gościnnie wystąpi także Magdalena Kumorek. Przy fortepianie wymiennie zasiądą: Tomasz Kaczmarek i Łukasz Damrych.