Andrzej Zaucha
 
Piosenki Andrzeja Zauchy to lekkość w posługiwaniu się dźwiękiem, swoboda w operowaniu barwą, jak i doskonała intuicja frazowania – czuje się w nich wielkie serce muzyka! Zapraszamy młodych wokalistów do zmierzenia się z repertuarem tego znakomitego Artysty i  wzięcia udziału w konkursie. Formuła festiwalu otwarta na różnorodne gatunki muzyczne i formy ekspresji nie narzuca uczestnikom żadnych ram tworzonych przez nich interpretacji - poza tematem!  

Na program festiwalu złożą się nie tylko  warsztaty twórcze, konkurs i koncerty, ale też imprezy towarzyszące, jak nostalgiczna herbatka z Przyjaciółmi Artysty. W oparach humoru i lekkiej melancholii posłuchamy opowieści z życia Andrzeja Zauchy, które usłyszeć dane było jedynie nielicznym! Gościem spotkania będzie Halina Jarczyk skrzypaczka, kierownik muzyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Jej zawodowe drogi skrzyżowały się z działalnością Andrzeja Zauchy na kanwie wieloletniej współpracy z Janem Kantym Pawluśkiewiczem założycielem zespołu Anawa. Atmosferę festiwalu, którą swoim obrazowym komentarzem udokumentuje znakomity ilustrator Tomasz Broda, współtworzyć będą także koneserzy i znawcy piosenki literackiej, jurorzy – Bogusław Sobczuk i Cezary Studniak W koncercie laureatów gościnnie wystąpi Kuba Badach Trio!
 
ZAUCHA| INSPIRACJE-INTERPRETACJE | 13-16 grudnia 2018

uczestnicy: soliści z całej Polski; w swoim dorobku nie posiadający oficjalnych publikacji wydawnictw muzycznych oraz podpisanych zobowiązań wobec wytwórni płytowych, znajdujący się w przedziale wiekowym 18-35 lat.

zgłoszenia: online przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.inspiracjeinterpretacje.pl

kwalifikacje: zgłoszenia do 15 listopada; o wynikach kwalifikacji wszyscy zgłoszeni wykonawcy zostaną powiadomieni do 20 listopada 2018r.

koordynator: Adam Buczma tel. 71 348 30 10 wew. 38 | organizator: Ośrodek Działań Twórczych „Światowid” we Wrocławiu.