grafika Otwarte Miasto

 

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza mieszkańców Wrocławia razem z całymi rodzinami do udziału w wydarzeniu „Zamknięte sklepy - Otwarte miasto”. 60 partnerów, wśród których znalazł się też i nasz Ośrodek, zaprezentuje swoją ofertę - społeczną, kulturalną i sportową. Stoiska przygotują m.in. Hala Stulecia, Hydropolis, Miejskie Centrum Sportu, Muzeum Narodowe, wrocławskie ZOO, WKS Śląsk Wrocław oraz wiele innych wrocławskich instytucji, firm i podmiotów. Odwiedzający plac Wolności w tym dniu będą mieli okazję sprawdzić jak można ciekawie spędzić niedzielny czas we Wrocławiu.

Na stoisku Pracowni Grafiki naszego ośrodka będziemy razem z Martą Lech odbijać mrówki na płóciennych torbach techniką sitodruku. Dla pierwszych 50. osób torba jest do otrzymania gratis! Kto chce mieć mrówczy motyw na garderobie może ze sobą przynieść np T-shirt. O uśmiechnięte buźki dzieci zadba Ewa Czerska, zajmując się ich malowaniem.

plakat otwarte miasto 01Każdy znajdzie coś dla siebie spośród wielu propozycji. Wrocławskie Centrum SPA przygotowało konsultacje dietetyczne. Muzeum Miejskie pozwoli przenieść się w czasie dzięki możliwości przymierzenia strojów historycznych, a oprócz tego przygotowało spacer po ogrodzie Pałacu Królewskiego. Klub Firlej czekać będzie na melomanów z mini giełdą fonograficzną, a Opera Wrocławska przeprowadzi warsztaty baletowe.

Gęsim piórem wykaligrafujemy litery na stoisku Muzeum Pana Tadeusza, Stowarzyszenie „Żyć Inaczej” przeprowadzi warsztaty malarstwa intuicyjnego. Przejedziemy się na kucykach z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach, Centrum Historii Zajezdnia przeprowadzi mini grę terenową, a Grupa Ratownictwa Medycznego będzie uczyć pierwszej pomocy. Spotkasz strażnika miejskiego i radnego osiedlowego, wsiądziesz do kajaka i zagrasz w kosza, skorzystasz ze ścianki wspinaczkowej, porzucasz piłkę z Panthersami oraz pokopiesz z piłkarzami Śląska Wrocław.

Na wszystkich, którzy zdecydują się przyjść w niedzielę na plac Wolności, czekają ukochane przez wrocławian food trucki, miasteczko sportowe, Krwiobus i 6 dużych dmuchańców (podobno orka-połykacz to prawdziwy hit!).

Na scenie – recital smooth jazz przygotowany przez Klub Formaty, występ chóru osiedlowego z Przedmieścia Świdnickiego oraz występ zespołu ks. Bartłomieja Kota, wrocławskiego duszpasterza akademickiego, z jazzującym programem „Wrocławskie Spacery”. Za wypełnienie przestrzeni dźwiękami odpowiedzialna będzie Kaliente Illich, wrocławska dj’ka, znana z zamiłowania do rytmów afrohouse i disco. Wrocławska grupa muzyczna Waiting For An Audience zagra w klimacie tanecznego indie rocka wzbogaconego brzmieniami klawiszowymi.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia niedzielnego czasu wolnego i do skorzystania z przygotowanych atrakcji.

Kiedy: 22 kwietnia 2018 roku, godz. 13.00-18.00
Gdzie: pl. Wolności
Organizator: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego


więcej informacji