taniec orientalny

Taniec brzucha należy do najstarszych tańców świata i podobnie jak teatr zrodził się z prastarych rytuałów. Stworzyły go kobiety dla samych siebie, by odkrywać i doświadczać magii swojej kobiecości – jej wewnętrznego i zewnętrznego piękna oraz mocy. Co najważniejsze – od zawsze był on tańczony przez kobiety w każdym wieku! Obecnie – w czasach kiedy kobiety bardziej świadomie kierują swoim życiem, starając się także obdarzać siebie troską i uwagą - taniec brzucha przeżywa swój duży renesans. Jest przecież doskonałym sposobem budzenia dobrego samopoczucia - uelastycznia kręgosłup, wzmacnia mięśnie, sprawia, że ruch nabiera płynności, a ciało gibkości i gracji.

Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką i kończą ćwiczeniami rozciągającymi. Kurs zaczyna się od nauki podstawowych figur tańca orientalnego. Następnie uczestniczki zajęć poznają najbardziej znane style raqs sharqi zarówno folklorystyczne, jak i klasyczne (z Egiptu, Turcji, Libanu, Zatoki Arabskiej) oraz taniec z rekwizytami (m.in. z woalem, wachlarzem, laską i świeczkami). Po opanowaniu podstaw grupa uczy się choreografii, którą ma okazję zaprezentować przed publicznością na pokazie „Szczypta Orientu”, wieńczącym roczny kurs.


Małgorzata Pluta

    

 

 prowadząca: Mahtab - Małgorzata Pluta

 

 

 

                                            

terminy: poniedziałek 18.30 - 20.00
                             
sala:      306/ II piętro                                                     
opłata:   90 zł/mc                                                                
wejściówka: 20 zł                                                               

uwagi : zajęcia dla pań w wieku 14+ ; ćwiczymy w skarpetkach lub w baletkach i w ubraniu niekrępującym ruchów, jak spodnie oraz top/koszulka.

REGULAMIN I DEKLARACJA UCZESTNIKA


POKAZY

Ogrody Semiramidy/ relacja filmowa

9. Szczypta Orientu/ galeria zdjęć

VIII SZCZYPTA ORIENTU 2016

VII SZCZYPTA ORIENTU 2015

VI SZCZYPTA ORIENTU 2014


V SZCZYPTA ORIENTU 2013


IV SZCZYPTA ORIENTU 2012

Powiało Orientem/ IV Szczypta Orientu - relacja z imprezy

III SZCZYPTA ORIENTU 2011

II SZCZYPTA ORIENTU 2010 r.

SZCZYPTA ORIENTU 2009 r.