mikroGRANTY ESK Wrocław 2016 to program współorganizacji projektów, w którym każdy może zrealizować swój pomysł na działania z rozmaitych dziedzin sztuki, animacji i edukacji kulturalnej, aktywizacji społecznej oraz wszystkie inne o charakterze kulturotwórczym.  W mikroGRANTACH mogą wziąć udział: pełnoletnie osoby fizyczne, nieformalne grupy osób fizycznych z dorosłym przedstawicielem, fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, kościoły i związki wyznaniowe oraz wspólnoty mieszkaniowe. Wspólnie z Wami współorganizujemy inicjatywy, które mają wymiar kulturalno-społeczny, więziotwórczy lub artystyczny, np. warsztaty, spotkania, wydarzenia, gry miejskie itp. Maksymalna kwota wsparcia finansowego dla pojedynczego projektu to 5 000 zł brutto. Poza tą kwotą możecie liczyć na nasze wsparcie w sprawach, które będą dla Was problematyczne, np. w działaniach administracyjnych, prawnych, logistycznych lub promocyjnych.

W lipcu i sierpniu organizujemy dla Was pięć spotkań informacyjnych w różnych częściach Wrocławia, które pomogą Wam przygotować się do ostatniego w tym roku, sierpniowego naboru do Edycji 15. - specjalnej. 

Dokumenty obowiązujące w III naborze opublikujemy 24 lipca – szczególnie ważne dla nas będzie skoncentrowanie większości działań w Waszym projekcie poza osiedlem Stare Miasto, w Waszym osiedlowym środowisku.

Zapraszamy do Ośrodka Działań Twórczych ŚWIATOWID, w którym odbędzie się najbliższe spotkanie połączone z konsultacjami Waszych pomysłów:  Ośrodek Działań Twórczych ŚWIATOWID / ul. S. Sempołowskiej 54a - 19.07 | 17:00

Kolejne spotkania odbędą się w następujących miejscach:

Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1 / ul. Sztabowa 98 – 01.08 | 17:00

BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura / ul. Świdnicka 8b - 3.08 | 17:00

Wrocławski Klub Formaty / ul. Samborska 3-5 – 9.08 | 17:00

Zapraszamy do spotkania się z nami i opowiedzenia o swoich pomysłach w Waszych lokalnych centrach aktywności kulturalnej! Koniecznie skorzystajcie ze stworzonej specjalnie dla Was listy często zadawanych przez Was pytań (FAQ). Mamy nadzieję, że to co dla Was przygotowałyśmy, wpłynie jeszcze lepiej na Waszą kreatywność i zapał do działania w naszym mieście!Do zobaczenia w mieście!

mikroGranty